Hakkımızda


Ukulele İstanbul, Erkin Soylu tarafından 2013 yılında İstanbul'da kurulmuş ve bu tarihten beri İstanbul'da ukulele eğitimleri veren, ukulele ile ilgili çeşitli etkinlikler, atölye ve workshoplar düzenleyen ve birçok müzik okulu ile birlikte ukulele kursları hazırlayan bir platformdur. Bu platformda her seviyeden ukulele öğrencisi için grup dersleri veya özel ders hizmetleri verilmesinin yanı sıra ukulelenin daha çok insana tanıtılması ve bu enstrumanın daha çok sevdirilmesi amaçlanmaktadır. 

Erkin Soylu kimdir?

Erkin Soylu, Müjdat Gezen Konservatuvarında burslu olarak klasik gitar eğitimi aldı. Hüsrev İsfendiyaroğlu, Tülünay Engin, Onok Bozkurt, Haşim Polat’la çalıştı. Okul dışında katıldığı workshoplarda; Jorge Cardoso, Milena&Valentin Valchev ve Robert Barto(lavta) gibi gitaristlerle gitar tekniği ve repertuarı üzerine çalışma fırsatı buldu. 2005 yılından beri birçok kurumda klasik gitar eğitmenliği yapan Erkin Soylu, 2009 yılından beri cavaquinho, 2013 yılından beri ukulele eğitmenliği yapmaktadır.

Klasik gitar üstündeki eğitim ve tecrübesinden faydalanarak kendine özgü ukulele eğitim metodolijisini geliştiren Erkin Soylu, Türkiye'de ukulele çalınmasını yaygınlaştırmayı ve enstrumanı daha çok insana tanıtmayı hedefliyor.
Ukulele dersleri hakkında detaylı bilgi almak için Telefon : 0543 292 46 00 E-posta : info@ukuleleistanbul.com İstanbul / Kadıköy / Yeldeğirmeni